Urazy w obrębie miednicy - rehabilitacja z zastosowaniem ćwiczeń.

Ty lub bliska Ci osoba ulegliście wypadkowi, w trakcie którego doszło do złamania talerza miednicy lub kości ogonowej? Zadbaj o właściwą rehabilitację by jak najszybciej wrócić do formy i uniknąć bólu - dziś i w przyszłości. Zobacz jaki związek z poprawą samopoczucia osób rehabilitowanych po urazach miednicy mają ćwiczenia MDM.


Podczas wypadku samochodowego, przewrócenia się lub innego urazu, w którym doszło do naruszenia kości miednicy może dojść także do uszkodzenia narządów wewnętrznych znajdujących się w jamie brzusznej i w miednicy. Pierwszym etapem pooeperacyjnym jest rehabilitacja nastawiona na zrost kości. W kolejnym warto zwrócić uwagę na relaksacyjne i wzmacniające ćwiczenia mięśni dna miednicy .


Osoby u których doszło do złamania kości miednicy skarżą się na bóle w dolnej części pleców, dysfunkcje seksualne, problemy z oddawaniem moczu i tzw. zespół ciasnoty. Wszystkiemu winny jest obrzęk tkanek miękkich powodujący wzrost ciśnienia i w konsekwencji prowadzący do zaburzeń ukrwienia narządów w obrębie miednicy. To, że kondycja miednicy jest ważna, wiemy nie od dziś. To na nią działają silnie siły grawitacji przy każdym naszym ruchu ponieważ stanowi nasz środek ciężkości i decyduje o sposobie poruszania się. Dlatego, jeśli mimo urazu chcesz zachować sprawność poproś swojego rehabilitanta (najlepiej, jeśli skontaktujesz się z profesjonalnym rehabilitantem uroginekologicznych - specjalistą w dziedzinie mięśni dna miednicy) o przedstawienie kilku ćwiczeń dedykowanym właśnie “hamakowi”, na którym wspierają się uszkodzone narządy.


Zestaw ćwiczeń będzie się różnił, w zależności od tego jak poważny był uraz i jakie utrudnienia w ruchu spowodował. Wystarczy kilka minut dziennie. Parę ćwiczeń, których powtórzenia nie zajmują więcej niż minutę. Stosując je regularnie zmniejszysz występujące w okolicach uszkodzonych narządów wzmożone napięcie oraz poprawisz ukrwienie i odżywianie struktur znajdujących się w obrębie miednicy.

Jeśli masz problem powypadkowy z miednicą - koniecznie skonsultuj się ze specjalistą uroginekologicznym zanim zaczniesz ćwiczenia!

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej