Ponad 4 mln Polaków ma problem nietrzymania moczu.

Nie jesteś sam. Na nietrzymanie moczu cierpi 5% wszystkich ludzi na świecie. Dowiedz się więcej o problemie społecznym, który wielu ludziom udaje się pokonać.

Ponad 4 miliony Polaków zmaga się z problemem. Nieprawdopodobne? Szacuje się, że problem dotyka około 50% kobiet i 5% mężczyzn, w jakimś okresie życia. To problem ponad 3 razy częstszy niż cukrzyca. Swoim zasięgiem przebija depresję i choroby sercowe.

Nietrzymanie moczu to choroba społeczna Światowa Organizacji Zdrowia od dawna uznaje nietrzymanie moczu za chorobę społeczną. Jej powikładnia dotyczą zarówno sfery fizycznej, jak i emocjonalnej pacjentów.

Nietrzymanie moczu znacząco obniża samopoczucie i komfort codziennego życia osób cierpiących z jego powodu. To choroba, która wyklucza, o której niewiele się mówi, której wielu pacjentów się wstydzi. Leczona jest tylko w 1/3 przypadków. Pozostałe pozostają zwykle tajemnicą, dramatem, z którym ludzie próbują radzić sobie w pojedynkę.

W ten sposób toczy się nierówna walka. Wsparcie profesjonalnych rehabilitantów uroginekologicznych jest nieocenione, a regularny trening mięśni dna miednicy w krótkim czasie przynosi oczekiwane efekty, poprawiając samokontrolę oddawania moczu.

Kobiety pod szczególną ochroną.  

W cyklu życia kobiety znajdują się ciąża i poród - dwa niezwykle trudne dla odpowiedzialnych mięśni dna miednicy okresy. To właśnie MDM odpowiadają za trzymanie moczu i opanowanie mimowolnego jego wycieku. Nietrzymanie moczu zdarza się u kobiet dziesięciokrotnie częściej niż u mężczyzn i z tego powodu szczególnie ważne jest by od najmłodszych lat chronić kobiety właściwym treningiem. Powinien on zaczynać się już w szkole podstawowej, gdy rozpoczyna się okres dorastania, a zajęcia wf-u podzielone zostają na dwie, określone płcią grupy. Z danych wynika, że z 50% kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu tylko 34% kiedykolwiek rodziło. 15% przypadków nietrzymania moczu wśród Polek dotyczy młodzieży, która dopiero co ukończyła 20 rok życia.

Zacznij ćwiczyć

Stojąc na ulicy i patrząc na mijających Cię ludzi miej pewność, że najpewniej połowa z nich ma problemy z nietrzymaniem moczu. Ale tylko co szósty mijający Cię człowiek podejmie walkę ze swoim schorzeniem poprawiając tym samym stan swojego zdrowia, samopoczucie i komfort psychiczny. Jeśli problem nietrzymania moczu dotyczy także Ciebie lub po prostu nie chcesz, żeby kiedykolwiek Ciebie dotkął, dołącz do grupy osób, które z pomocą rehabilitantów uroginekologicznych i prostych ćwiczeń oddechowych, bądź ćwiczeń wykonywanych z odpowiednim sprzętem, szybko wróciły do doskonałej formy i zachowały ją na całe życie.

Poznaj ćwiczenia-zacznij działać!

Chcesz wiedzieć jakie sprzęty polecają fizjoterapeuci uroginekologiczni w leczeniu nietrzymania moczu - zajrzyj do naszego sklepu i poczytaj

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej