NTM co to jest

Nietrzymanie moczu (inaczej NTM) to niekontrolowane wydalanie, gubienie moczu bez wcześniejszej odczuwalnej potrzeby jego oddania. Dotyczy to nawet kilku kropli.

Aspekt psycho-społeczny.

Jest to jedna z najbardziej krępujących dolegliwości. Zazwyczaj rodzi poczucie winy i wstydu z powodu żenującego charakteru objawów. Większość kobiet niezdolnych pokonać zakłopotanie wynikające z nabytych wzorców kulturowych i tabu unika konsultacji medycznej. Są również takie, dla których nie stanowią one żadnego problemu, więc nie myślą o konsultacji. Natomiast nieliczne, które otwarcie rozmawiają ze swoim lekarzem - często nie otrzymują konkretnej porady. 

Zaburzenia trzymania moczu w konsekwencji powodują unikanie kontaktów społecznych, rezygnację z pracy zawodowej, poczucie niższej wartości a nawet stany depresyjne. W następstwie prowadzą do izolacji dotkniętych schorzeniem osób. Leczenie farmakologiczne często nie przynosi dobrych rezultatów, a zabiegi chirurgiczne zarezerwowane są dla najpoważniejszych przypadków. Na rynku polskim dostępne są też zabiegi laserowe, które jednak sporo kosztują i nie zawsze są skuteczne.


Czytaj więcej o rodzajach NTM

Zobacz i kup sprzęt przyspieszający rehabilitację w terapii nietrzymania moczu - pelvicashop.pl

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej