Naucz się relaksu. Poznaj ćwiczenia rozluźniające MDM.

Masz problem z oddawaniem moczu? Po wypróżnieniu boli Cię pęcherz? Cierpisz na zaparcia, bóle w dolnej części pleców? Odczuwasz dyskomfort w trakcie stosunku? Jeśli na chociaż jedno w powyższych pytań odpowiedziałaś: “TAK” powinnaś nauczyć się relaksacji męśni dna miednicy.


Sprawne mięśnie Kegla są niezwykle ważne dla funkcjonowania i zachowania zdrowia w obrębie miednicy dolnej. Mięśnie dna miednicy powinny być wystarczająco mocne żeby utrzymać cały zespół mięśniowy i kontrolować ruchy jelit, ale równocześnie właściwie rozluźnione, by umożliwić nam prawidłowe wypróżnienia i zagwarantować komfort w trakcie seksu. U wielu z nas mięśnie te są jednak zbyt zaciśnięte.


Przyczyny napięcia mięśni dna miednicy


Powodem dla którego dochodzi do wzmożonego napięcia mięśni dna miednicy jest wiele schorzeń. Do najpoważniejszych należą traumy seksualne (np. przypadki wykorzystywania seksualnego), wyuczone w dzieciństwie reakcje na stres, przciążenia mechaniczne miednicy i kręgosłupa, pooperacyjne i powypadkowe uszkodzenia w obszarze miednicy. Do najpopularniejszych zaliczyć można powtarzające się zapalenia pęcherza moczowego lub inne infekcje miednicy oraz utrzymywanie złej postawy ciała, stan po cesarskich cięciach. Ostatni przypadek dotyczy głównie pozycji siedzącej, w której większość z nas spędza sporą część dnia. Aby z powodzeniem przeprowadzić terapię i rehabilitację bardzo ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny napięcia mięśni dna miednicy.

Jak zrelaksować oraz złagodzić ból dolnej miednicy? Ćwiczenia oddechowe.

Rodzaj oddechu, o którym będzie mowa to oddychanie torem brzusznym, które często stosowane jest w jodze. Kiedy oddychamy nieprawidłowo używamy w tym celu wyłącznie górnej części klatki piersiowej. Oddech przeponowy pomaga balansować pomiędzy skurczem oraz rozluźnieniem miednicy.

Czym jest odwrotny trening mięśni Kegla?

Odwrotny trening zamiast napinać mięśnie pozwala je zrelaksować i rozluźnić. Jest to uczucie zbliżone do tego, kiedy siada się na toalecie i rozpoczyna oddawanie moczu. Aby nauczyć się relaksować mięśnie dna miednicy należy wykonywać powyższe ćwiczenia oddechowe wyobrażając sobie jak wdychane powietrze kierowane jest podświadomie w kierunku mięśni pochwy, cewki moczowej i odbytu.


Kup urządzenie do relaksacji Mięśni Dna Miednicy

By Twój trening był jeszcze bardziej skuteczny możesz skorzystać z urzadzeń do relaksacji mieśni dnia miednicy, które polecają rehabilitanci uroginekologiczni. Specjalistyczne wibratory relaksujące poprzez wytwarzane mikrodrżenia relaksują konkretne mieśnie dna miednicy masując pochwę. Dysponując odpowiednim sprzętem, w zaciszu domowym, można ćwiczyć nawet codziennie. Co ważne, kupując takie urządzenie w sklepie Pelvica otrzymasz dedykowany program treningów, który został stworzony specjalnie dla nas przez rehabilitantów uroginekologicznych. Świetnym wyborem z gamy sprzętu dedykowanego relaksacji będą także urządzenia wykorzystujące technologię Biofeedback. Biofeedback służy do treningu relaksacji i skupienia, pozbywania się dręczących napięć i oczyszczania umysłu. Urządzenia biofeedback są w stanie zwizualizować nam informację zwrotną od organizmu. Pokazać stan napięcia mieśni i za pomoca wykresu na ekranie komputera pokazać kiedy te mięśnie się rozliźniają.


Trenuj relaks

Treningi należy powtarzać co kilka dni dochodząc małymi krokami do coraz lepszych rezultatów. Z pewnością przyczynią się do złagodzenia napięcia mięśni całego ciała, w tym mięśni dna miednicy. Czasami wystarczy położyć się na kilka minut z poduszką pod kolana lub między nogami, a ciężar własny pozwoli odprężyć się mięśniom dna miednicy i zapewnić szybką ulgę w bólu. Można również spróbować położyć termofor na brzuchu; ciepło również sprawi, że mięśnie się odprężą i złagodzą dolegliwości bólowe.

Koniecznie sprawdź jaki sprzęt do relaksacji mięśni dna miednicy przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie pelvicashop.pl - wszystkie akcesoria posiadają pozytywną rekomendację naszych specjalistów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas

Zadzwoń

+48 696 022 121

opłata zgodna z taryfą operatora

Zamknij

Serwis korzysta z plików cookies oraz podobnych technologii w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies.
W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu w pamięci urządzenia.


Serwis www.pelvica.pl i jego zawartość są chronione przez prawo. Więcej na ten temat znajdziesz w nocie prawnej